Jaunā Opel Meriva - ergonomika

Testa brauciens

Testa braucienā uzzināsiet vairāk kā no tūkstoš attēliem. Spiediet šeit, lai izbaudītu jauno Opel Meriva dzīvē.

Pieteikties testa braucienam

Ergonomikā svarīgs esat Jūs.

AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.) ir Vācijas ārstu asociācija, kas nosaka ortopēdijas standartus automašīnu sēdekļiem. Opel Meriva atstāja uz viņiem tik labu iespaidu, ka prestižais sertifikāts tika piešķirts visai automašīnai. Patiesībā viss automašīnā Opel Meriva, sākot no vienkāršajām un ērtajām durvīm un vieglās salona pārkārtošanas un beidzot ar unikālo FlexFix® velosipēdu turētāju, ir paredzēts jūsu labsajūtas nodrošināšanai.

Enlarge

FlexDoors® sistēma

Iekāpšana un izkāpšana ir pavisam vienkārša. Sēdekļu pārkārtošanai nepieciešamas vien pāris sekundes. Opel Meriva ģenialitāte slēpjas tās viesmīlībā un gatavībā katru braucienu padarīt labāku. Izcils piemērs tam ir FlexDoors® sistēma.


 

Piemēram, 84° leņķī atveramās aizmugurējās durvis padara bērnu sēdeklīšu uzstādīšanu,bērnu piesprādzēšanu un atsprādzēšanu daudz vieglāku. Tāpat starp priekšējiem un aizmugurējiem sēdekļiem nav durvju, kas vecākiem ļauj daudz ātrāk un labāk kontrolēt aizmugurējos sēdekļos notiekošo.

 

Citas priekšrocības:

 • Iekāpšana automašīnas aizmugurējā nodalījumā un izkāpšana no tā ir daudz ērtāka, jo notiek vietā, kur jumts atrodas visaugstākajā pozīcijā.
 • Aizmugurējo durvju 84º atvēruma leņķis iekāpšanas un izkāpšanas laikā ļauj ķermenim kustēties dabiski un ergonomiski, un to vēl vieglāku padara B balstā iebūvētais rokturis.
 • Iekāpšana ir vieglāka arī šaurās stāvvietās, jo vairs nav nepieciešams liekties, cenšoties apiet pusatvērtas durvis.
 • Četras atvēruma pozīcijas ļauj labāk kontrolēt durvju atvēršanu šaurās vietās.
 • FlexDoors® sistēma atvieglo bagāžas iekraušanu un izkraušanu, piemēram, iepērkoties vai pārvadājot nestandarta izmēra bagāžu.
 • Vēl viens ērts drošības aprīkojums ir B balsta apakšdaļā iebūvētā gaisma, kas apgaismo zemi automašīnas sānos.
 • Un, visbeidzot, FlexDoors® sistēma atvieglo piekļuvi FlexSpace® sistēmai, kas ļauj vēl vienkāršāk pārkārtot salonu.

 

Priekšrocības sniedz arī aizmugurējās slīddurvis. Viena no acīmredzamākajām priekšrocībām ir tā, ka slīddurvis ierobežo aizmugurējās ass platumu, kas ietekmē arī automašīnas vadāmību. Vēl viena priekšrocība ir tāda, ka, verot slīddurvis, tiek kustināts viss durvju svars, kas atvieglo durvju atvēršanu un aizvēršanu pretēji slīpumam, kad automašīna ir novietota kalnā.


Enlarge

FlexSpace® sēdekļu sistēma

Ja jums patīk spontanitāte, jūs novērtēsiet FlexSpace® sistēmu. Opel Meriva ir tikpat spontāna kā jūs. Ir labi zināt, ka salonu vienmēr ir iespējams izkārtot tā, lai paveiktu visu ieplānoto. Un ja nu plāni mainās? Nekādu problēmu. Neatkarīgi no tā, vai jums nepieciešama vieta pieciem pasažieriem vai apjomīgai bagāžai, Opel Meriva tiks ar to galā, bet jums pat nebūs jāizņem neviens sēdeklis.


 

 • Aizmugurējās rindas malējos sēdekļus var viegli pabīdīt uz priekšu un atpakaļ ar vienu kustību, lai četru sēdvietu konfigurācijā radītu plašu vietu kājām un pleciem
 • Atzveltņu nolocīšana ar vienu kustību no salona vai bagāžas nodalījuma
 • Nav nepieciešams noņemt galvas balstus
 • Līdzena bagāžas nodalījuma grīda, kas nodrošina līdz pat 1500 l bagāžas ietilpību

Enlarge

Autovadītāja/blakussēdētāja ergonomiskie AGR sporta sēdekļi

Pareiza sēdēšanas pozīcija ir labākais veids, kā novērst problēmas ar muguru. Šī iemesla dēļ automašīnā Opel Meriva ir pieejami ergonomiskie priekšējie AGR sēdekļi, kurus apstiprinājusi Vācijas muguras veselības organizācija AGR, ergonomikas izcilības centrs. Ergonomiskie AGR sēdekļi ar plašajām regulēšanas iespējām, tostarp muguras balstu un sēdvirsmas pagarinājumu, ļauj pielāgot sēdēšanas pozīciju atbilstoši individuālajām komforta prasībām. Tie pieejami tikai autovadītājam un blakussēdētājam.

 

Augsts sēdekļu novietojums

Augstais sēdekļu novietojums automašīnā Opel Meriva ļauj brīvi un ērti pārredzēt apkārtni gan priekšā, gan aizmugurē. Sēdekļiem ir klasē lielākais dziļuma un augstuma regulēšanas diapazons. Apvienojumā ar augstumā un dziļumā regulējamo stūres statni tas ļauj ikvienam atrast sev piemērotāko sēdēšanas pozīciju.


Enlarge

FlexFix® velosipēdu turētājs

Ērtākais risinājums velosipēdu pārvadāšanai ir FlexFix® sistēma. Tā ir izvelkama no aizmugurējā bampera, un uz tās iespējams pārvadāt trīs velosipēdus (to riteņu garenbāze nedrīkst pārsniegt 1203 m). Šī unikālā Opel sistēma darbojas apvienojumā ar parkošanās palīgsistēmu un mazina muguras sastiepumu risku bagāžas iekraušanas laikā. Tā atbrīvo vietu arī mājā vai garāžā un ļauj samazināt degvielas patēriņu, it īpaši salīdzinājumā ar uz jumta uzstādāmām velosipēdu turētāju sistēmām. Tā ir vienkārša, bet ģeniāla.