Opel sāka ražot automašīnas 1899. gadā. Tas radīja apvērsumu. Bet šim apvērsumam sekoja vēl daudzi citi…Ieskatieties Opel automašīnu vēsturē.
Pēc vairākiem metālapstrādes zeļļa amatā pavadītiem gadiem Ādam Opel uzsāk uzņēmējdarbību savā dzimtajā pilsētā Ruselsheimā: viņš uzbūvē savu pirmo šujmašīnu, ieliekot pamatus Opel uzņēmumam.
Uzņēmums izplešas: Ādams Opel noalgo pirmo darbinieku, bet pēc diviem gadiem pieņem darbā pirmo mācekli. Opel sāk reklamēt savu ražojumu, ievietojot reklāmu vietējā avīzē "Groß-Gerauer Kreisblatt".
Šujmašīnu bizness zeļ un plaukst. Ādams Opel uzsāk darbu pirmajā rūpnīcas ēkā – rūpniecības hallē ar dzīvojamo bloku. Pēc gada viņš ražotnē ievieš tvaika spēkstaciju.
1868. gadā Ādams Opel apprec rūpnīcas īpašnieka meitu Sofiju Šelleri. Turpmākajos gados viņiem piedzimst pieci dēli: Karls 1986. gada 31. augustā, Vilhelms 1871. gada 15. maijā, Heinrihs 1873. gada 22. septembrī, Frīdrihs 1875. gada 30. aprīlī un Ludvigs 1880. gada 1. janvārī.
Ādams Opel ievieš rūpnīcas veselības apdrošināšanas plānu.
Uzsākot plaukstošo velosipēdu ražošanas biznesu, Opel izveido spēcīgu uzņēmuma pamatu. Opel dēli ir aizrautīgi riteņbraucēji, kas ar Opel velosipēdiem līdz 1898. gadam uzvarējuši vairākās sacensībās. Mazāk nekā 40 gadu laikā Opel kļūst par lielāko velosipēdu ražotāju pasaulē.
Ādams Opel mirst 58 gadu vecumā. Viņa sieva Sofija ar dēlu palīdzību pārņem uzņēmuma vadību.
“Opel Patent Motor Car, System Lutzmann” ir nosaukums, kas piešķirts pirmajai Opel automašīnai. Tā iezīmē sākumu ražošanai Rasselheimā un veido pamatu pirmajiem transportlīdzekļiem. Gada laikā uzņēmums debitē starptautiskajā motosportā.
1901. gada martā Opel gūst pirmo uzvaru motosportā, kad Opel uzvar Königsstuhl nogāzes šturmēšanā.
Īpaši būvētā 45 kW (60 ZS) automašīnā Opel testa šoferis un uzņēmuma sacīkšu automašīnu šoferis Karls Jorns ieguva Kaizera balvu sacīkstēs Taunusa reģionā: Opel saņēma Kaizera balvu par labāko Vācijas automašīnu un ir izvēlētais automašīnu piegādātājs tiesai.
Opel iepazīstina ar pieejamu kompaktklases auto. 4 kW (8 ZS) ar diviem sēdekļiem, paredzēta klientiem, kas piešķirt lielu nozīmi uzticamībai, pazīstams kā “Doktorwagen” (Doktora auto).
Desmit tūkstošais Opel auto izripo no fabrikas. Tiek ieviests jauns paraugmodelis: pamatīgs 40 kW (100 ZS) četru cilindru auto.
Sacīkšu automašīna-rekordiste ir tikusi izstrādāta, tā balstīta dzinēju tehnoloģijā, kas aizvedusi pie 1913. gada Gran Prix triumfa. Progresīvā automašīna ne tikai ir viena no pirmajām automašīnām ar četru drošības vārstu tehnoloģiju - 12,3 litru tilpumā, tās četru cilindru, 16 vārstu spēka agregāts ir lielākais pārvietojamais dzinējs, kāds jebkad ražots Rasselsheimas rūpnīcās. Opel kļūst par lielāko automašīnu ražotāju Vācijā.
Opel sacīkšu trase, kas atrodas dienvidos no Rasselheimas, ir svinīgi atklāta. Ovālā trase ar uzbērumiem, klāta ar betonu, ir pirmā pastāvīgā sacīkšu un izmēģinājuma trase Vācijā - tā veidota daudzus gadus pirms citām labi zināmām sacīkšu trasēm, piemēram, Berlīnes AVUS un Nürburgring.
Opel izstrādā 8 cilindru dzinēju, kas sevi pierādījis vairākās sacensībās - īpaši Eifeļa sacensībās 1922. gadā.
Ieguldot vienu miljonu vācu marku, Opel pilnībā modernizē automašīnu ražošanu. Rasselsheimas fabrika ir pirmais Vācijas ražotājs, kas ieviesis nākotnes augsta ātruma ražošanas metodes, tai skaitā konveijera līniju procesu.
Ar tirgus daļu 37,5% apmērā, Opel kļūst par lielāko automašīnu ražotāju Vācijā. Gatavojoties aliansei ar General Motors, uzņēmums kļūst par akciju sabiedrību.
General Motors iegādājas 80% uzņēmuma Opel Automobile GmbH akciju tikai par 26 miljoniem dolāru, kļūstot par lielāko akcionāru. Opel ir pirmais Vācijas ražotājs, kas izveido apdrošināšanas sabiedrību. Vēl viens aizsākums: “Opel Bank” finansē automašīnu iegādes un organizē pakāpeniskas iemaksas.
Rasselheimas rūpnīcā saražo pirmo "automobili cilvēkiem", pieejamu transportlīdzekli ar 1,2 litru dzinēju. Laika posmā no 1931. - 1935. gadam tiek uzbūvētas 100 000 automašīnas - šādu apjomu nekad nebija iespējams sasniegt ar vienu modeli Vācijā.
General Motors iegādājas atlikušos 20% akciju Opel korporācijā. Opel kļūst par pirmo auto ražotāju, kas izveido skolu klientu servisa apmācībām.
Tiek saražots miljonais Opel modelis, modelis - Kapitän. Oktobrī nacistiskā režīma direktīva apstādina pasažieru auto ražošanu.
Papildus kravas auto, tai skaitā , auto ar četru riteņu piedziņu un kāpurķēžu versijām, tiek ražots arī militārais aprīkojums, piemēram, nolaišanās mehānismi, vadības paneļi un degvielas tvetnes lidmašīnām utt.
Sabiedroto mīnas iznīcina pusi no Rasselsheimas fabrikas, Brandenburgas fabrika ir gandrīz pilnībā iznīcināta.
Visas Kadett ražošanas iekārtas tiek demontētas un nosūtītas uz Padomju Savienību kā reparācijas.
Atsākas Frigidaire ledusskapju ražošana. Tiek uzbūvēts pirmais pēckara Opel, 1,5 tonnu Blitz kravas auto.
Ar Olympia modeli tiek atsākta pasažieru auto ražošana.
Rasselsheimas fabrikas rekonstrukcija tiek pabeigta.
No fabrikas izripo 2-miljonais Opel, Kapitän.
Opel Rekord P2 ierašanās. Kopumā uzbūvētas aptuveni 755,000 vienības.
Opel svin savu 100. dzimšanas dienu.
Tiek izveidota fabrika Bočumā jaunā Opel Kadett ražošanai.
Opel atklāj trīs jaunus luksuss modeļus: Kapitän, Admiral un Diplomat. Šie prestižie sešu un astoņu cilindru paraugi ietver sevī gadsimta garu. Visi trīs modeļi guva plašu atsaucību un kļuva par tūlītēju veiksmi tirgū.
Pagrieziena punkts Bočuma fabrikā: konveijeru pamet miljonais Kadett. Opel atklāj jaunu automašīnu izmēģinājuma poligonu Dudenhofenā, Hessē, Vācijā, kā arī sastāvdaļu ražotni Kaiserslauternē.
Sāk ražot Rekord C, un tirgū ievieš leģendāro Rallye Kadett.
Uz skatuves parādās Opel GT. Ikdienas sarunvalodā lielu popularitāti gūst reklāmas sauklis “Only flying is better/Labāk ir vienīgi lidot”.
Vidējās klases modelis Ascona A un sportiskais Manta A ir dzimuši.
Ražošanā ievieš Commodore GS/E ar elektronisko degvielas piedziņu.
No konveijera Rasselsheimas fabrikā nobrauc 10-miljonais Opel. Tiek uzsākta Rekord D ražošana, arī Rasselsheimā.
Pārveidotais Opel GT ar jauno Opel dīzeļa dzinēju uzstāda divus pasaules rekordus un 28 starptautiskos rekordus Dudenhofenas izmēģinājuma poligonā.
Drošības jostas kļūst par standarta aprīkojumu visos Opel modeļos.
Valters Rolls un viņa pilots Jošens Bergers kļūst par Eiropas rallija čempioniem Ascona A.
Divas jaunās zvaigznes iekļūst automašīnu tirgus augstākajā līgā: greznais četru durvju Senator un sportiskais kupē Monza.
Opel kļūst par pirmo automašīnu ražotāju, kas izmanto videi draudzīgās krāsas uz ūdens bāzes.
Jauna rūpnīca tiek izveidota Saragossā, Spānijā, Opel Corsa ražošanai. Kompaktais modelis ātri progresēja, kļūstot par bestselleru savā klasē.
Opel kļūst par pirmo Vācijas ražotāju, kas katrā modeļu līnijā iekļauj transportlīdzekli ar katalītisko pārveidotāju.
Omega tiek izvēlēta par gada auto.
Opel kļūst par pirmo automobiļu ražotāju, kas ievieš plastmasas otrreizējās pārstrādes sēriju. Šis solis atspoguļo uzņēmuma apņemšanos attiecībā pret videi draudzīgu tehnoloģiju: Rasselsheimas inženieri sistemātiski samazina kaitīgo materiālu izmantošanu, piemēram, azbestu un kadmiju ražošanas procesā. Vienlaikus tika panākta būtiska krāsas šķīdinātāju un hlorofluorooksīdu (CFC) izmantošanu.
Pēc izcila snieguma gadiem uz ceļa un tirgū, tiek pārtraukta Kadett ražošana. Tā pēctecis: Astra. Jaunais auto ir aprīkots ar Opel drošības sistēmu, tai skaitā, sānsveres aizsardzību, pretslīdes rampām sēdekļos un drošības jostu spriegotājierīci.
Kompānija sāk ražot savu pirmo apvidus auto Frontera, kas gada laikā kļūst par Eiropas tirgus līderi savā klasē.
Opel ievieš Vectra B.
Vēl viens jauns sākums Vācijas auto ražotāju vidū: Opel aprīkoja visus pasažieru auto ar pilna izmēra gaisa spilveniem šoferim un priekšējā sēdeklī sēdošajam pasažierim.
Opel atzīmē autobūves izcilības mēnesi. Opel Millennium Express, godalgotā multimediju izstāde, kas bija izvietota veselā vilciena sastāvā, kas devās cauri Eiropai.
50-miljonais Opel Omega izbrauc no Rasselsheimas ražošanas līnijām. Ar Zafira Opel atklāj jaunu kompaktklases furgonu līniju, kurā ietverts īpaši daudzpusīgais interjera koncepts Flex7.
Uzsāk Opel Agila ražošanu. Vācijas pirmais mikrovens ir ideāls pilsētas transportlīdzeklis. Tika ieviesta Zafira versija, kura darbojās ar dabasgāzi.
Opel uzsāk jauno imidža kampaņu “Opel. Svaiga domāšana labākiem auto/Fresh Thinking for Better Cars.” Vācijas kanclers Gerhards Šrēders Rasselsheimā atklāja pasaulē modernākās automašīnu ražošanas iekārtas.
Opel iepazīstina ar pirmo ilgtspējīguma ziņojumu.
Vienlaikus Vācijā atklāj Opel Signum un Meriva.
Auto ražotājs Rasselsheimā ievieš dzinēju ar četrām jaunā CDTI kopējās sliedes dīzeļa vienībām un degvielas ekonomijas tehnoloģiju TWINPORT beznīna dzinējiem.
Zafira HydroGen3, kas darbojas ar degvielas elementu, tiek pārbaudīts ikdienas braukšanas apstākļos uz Tokijas un Vašingtonas lielceļiem.
Opel Zafira 1,6 CNG (kompresētā dabas gāze) ir bestsellera transportlīdzeklis ar alternatīvu dzinējspēku Vācijā.
Žurnālisti no 26 valstīm nodevēja 1,3 CDTI ECOTEC dzinēju par "2005. gada dzinēju" 1,0 un 1,4 litru dzinēju segmentā.
Visi Opel pasažieru auto, kas darbojas ar dīzeļdzinēju, ir pieejami ar daļinu filtru vasaras sezonai.
GM Europe atklāj jaunu Eiropas dizaina centru Rasseslsheimā.
Ceturtās paaudzes Corsa pasaules pirmizrāde Britu starptautiskajā autošovā Londonā; sērijas ražošana sākās Eizenahā un Zaragozā.
Jaunā Corsa saņem piecas zvaigznes Euro NCAP trieciena testā pasažieru aizsardzībai.
Opel uzsāk OPC sacīkšu nometni: pēc daudzām testa fāzēm, 18,500 kandidātu vidū tika atrasti 10 vislabākie testa braucēji, kas piedalīsies Nirbergringas 24 h ātrumsacīkstēs 2008. gadā.
Opel iepazīstina ar Flextreme IAA; auto iezīmē pagrieziena punktu jaunā dzinējspēka koncepta izstrādē. Automašīna darbojas ar elektrodzinēju, kas saņem jaudu no akumulatora.
Opel jaunais Top modelis, Insignia debitē Londonas starptautiskajā autošovā. Ar satriecošo dizainu un izsmalcināto tehnoloģiju Insignia izpilda kvanta lēcienu zīmola atjaunošanā. Īsi pēc tam Insignia atzina par Gada auto 2009 par tā stilu, inovāciju, drošību un komfortu.
110 gadus pēc pirmā Opel auto izbūves, zīmola pastāvēšana bija apdraudēta saistībā ar starptautisko ekonomisko krīzi. Jūnijā GM iesniedza bankrota pieprasījumu. Opel saņem palīdzību no Vācijas valdības.
Prezentēts Ženēvas autosalonā, revolucionārais Opel Ampera elektromobilis izcīna prestižo zaļā dzinēja balvu.
Jaunā 5-durvju Astra tiek ieviesta pārdošanā 2009. gada decembrī, ar joni ieņemot kompaktklasi ar premium kvalitātes tehnoloģiju un dizainu.
Jūnijā Opel atsauc visus valsts garantiju pieprasījumus visā Eiropā. Opel dzīvotspējas plāns tiek finansēts iekšēji, pateicoties GM uzlabotajiem finanšu rādītājiem.
Jaunā Meriva ar inovatīvu funkciju klāstu - tai skaitā aizmugurējām FlexDoors, kas optimizē elastīgu un vienkāršu telpas izmantojumu - nonāk pārdošanā jūnijā.
Otrās paaudzes Opel Movano paaugstina latiņu komerctransporta segmentā ar plašu modeļu versiju klāstu un labāko degvielas ekonomiju klasē.
Opel atkal kļūst par akciju sabiedrību. Ieraksts Uzņēmumu reģistrā tiek veikts 5. janvārī.
Gada sākumā Opel Corsa iegūst jaunu dizainu. Jaunas krāsas un jauna salona apdares versijas runā pašas par sevi. Ar Start/Stop sistēmu 1,3 l Corsa ecoFLEX dzinējs ar 70 kW/95 ZS jaudu patērē tikai 3,5 litrus dīzeļdegvielas uz 100 kilometriem (kas atbilst 94 gramiem CO2 izmešu uz kilometru). Populāro Color Line klāstu papildina Corsa Color Stripes sērija.
Bezceļu automašīnas modeļa Opel Antara otrā paaudze nāk klajā ar uzlabotu virsbūves un salona dizainu, kā arī ekonomiskākiem dzinējiem.
Frankfurtes 64. starptautiskajā autoizstādē Opel piedāvā četras pasaules pirmizrādes: Astra GTC Coupé ar izteiksmīgu dizainu un izcilām braukšanas īpašībām, daudzpusības iemiesojumu Zafira Tourer, jaunāko Combo paaudzi un prototipu RAK e.
Martā Opel Ampera ieguva titulu "Gada auto 2012". Taču tā nav vienīgā šim revolucionārajam elektromobilim piešķirtā godalga. Lai arī elektromobiļu tirgus situācija bija nestabila, Ampera bija pirmajā vietā pasažieru elektromobiļu tirgū Eiropā.
Opel uzlaboja arī savu pārdotāko kompaktās klases modeli, izstrādājot jaunu, mūsdienīgu Astra sērijas dizainu, ieviešot jaunu sedana modeli, kā arī padarot izteiksmīgāku piecdurvju un Sports Tourer universāļa modeļa virsbūves un salona dizainu.
Starptautiskajā Ženēvas autoizstādē 2012. gadā Opel atzīmēja divas pasaules pirmizrādes. Uzņēmums paplašināja savu klāstu ar jaunu Mokka apvidus auto, kas izcēlās ar pievilcīgu dizainu, inovatīvām tehnoloģijām un augstākās klases funkcijām. Otrs izstādē prezentētais modelis bija jaunā Astra OPC – visu laiku jaudīgākais Astra modelis.
Jūlijā Opel direktoru valde par Opel Automobile GmbH valdes priekšsēdētāja vietnieku iecēla Dr. Tomasu Sedranu.
Jaunais ADAM savu pasaules pirmizrādi piedzīvoja Parīzē. Ar trīs apdares versijām pazīstamā mūsdienīgā pilsētas automašīna, kas atklāja nebijušu individualitātes un neatkārtojamības pasauli, ieviesa neierobežotu pielāgojamības potenciālu, pateicoties internetā pieejamajam konfiguratoram.
Savā 150. darbības gadā Ruselsheimas zīmols atgriezās pie motosporta ar starptautiski orientētu rallija programmu ar jauno Opel ADAM un trasi jaunajam Astra OPC.
Garo apbalvojumu sarakstu 2012. gadā noslēdz Zafira Tourer. Minivenu kategorijā par balvu cīnījās seši modeļi, taču par balvas "Zelta stūre 2012" ieguvēju savā klasē tika atzīts tikai Opel Zafira Tourer.
Ar jauno Cascada Opel mainīja uzskatus par stilīgu premium kvalitātes kabrioletu. Iepriekš veidoto Opel kabrioletu valdzinājums pārtapa neatvairāmi elegantā modelī ar četrām sēdvietām un progresīvu tehnoloģiju.
Par vēl tikai gaidāmo valdzinājumu liecināja Starptautiskajā Frankfurtes autoizstādē atklātais Opel Monza prototips. Lai arī tā nosaukums stipri atgādina dažas ļoti iespaidīgas septiņdesmitajos gados ražotas kupejas, tā neatvairāmā forma un satriecošais salona dizains parādīja, kas Opel klientus sagaida tuvākajā nākotnē.
Vēl vienu aktuālu tendenci Frankfurtē atspoguļoja atklātais Opel Insignia Country Tourer. Tas ar klasisku, stilīgu, izturīgu un vienlaikus ērtu dizainu, inteliģento pilnpiedziņu un IntelliLink savienojamības sistēmu iezīmēja Opel debiju premium klases krosoveru tirgū.
2013. gads ir īpašs arī ar to, ka šajā gadā tika laists klajā pilnīgi jauns Opel dzinēju klāsts, kurā īpaši izcēlās 1,6 litru benzīna un dīzeļdzinēja versijas. Apvienojot uzlabotus materiālus, progresīvu dizainu, pirmklasīgu elektroniku un vadošo turbokompresoru tehnoloģiju, tika radīts dīzeļdzinēju un benzīna dzinēju klāsts, kas atbilst Euro 6 izmešu standartam, vienlaikus samazinot izmaksas par degvielu un ekspluatāciju.
Kā jau parasti, arī šajā gadā tika iegūta virkne nozares apbalvojumu. Viena no svarīgākajām bija "Savienotākā auto balva'' no Auto Bild un Computer Bild, kas atzinīgi novērtēja un apbalvoja Opel tālredzīgo domāšanu ar IntelliLink informācijas un izklaides sistēmu modelī Opel ADAM.
ADAM guva labus rezultātus arī "Autonis" balvā kā labākā mazās klases automašīna un šajā pašā kategorijā otro gadu pēc kārtas uzvarēja arī konkursā "Auto trofeja". Pateicoties progresīvajam dizainam, tai tika piešķirta arī "Red Dot" dizaina balva. Savukārt Opel Meriva plūca uzvaras laurus "J.D. Power" automašīnu īpašnieku aptaujā. Opel Ampera vēlreiz apliecināja savu pievilcību, kļūstot par Auto Bild lasītāju "Gada elektromobili".
Gads iesākās labi ar prestižā žurnāla Auto, Motor & Sport Lasītāju balvu Opel ADAM.
Februārī Starptautiskajā Ženēvas autoizstādē tika prezentēts visu laiku ātrākais Astra modelis Opel Astra OPC Extreme.
Aprīlī no Opel montāžas līnijas Eizenahā nobrauca trīsmiljonā automašīna, kas bija ADAM. Tajā pašā mēnesī Mokka aizstāvēja savu titulu kā Auto Bild "Gada pilnpiedziņas auto", kā rezultātā oktobrī tika sasniegta 300 000 pasūtījumu atzīme.
Maijā Opel Meriva vieksmīgi noturēja savu pirmo vietu "J.D. Power" aptaujā kā iecienītākais modelis automašīnu īpašnieku vidū.
Septembrī tika oficiāli izziņots jaunais Opel KARL, vēl vairāk paplašinot mazās klases automašīnu klāstu, kurā jau bija ADAM un Corsa.
Septembrī Opel arī prezentēja OnStar avārijas palīgsistēmu eCall dienās Berlīnē, Vācijā, tika oficiāli atzīmēta Mokka ražošanas uzsākšana Saragosā, Spānijā, kā arī tika laists klajā mazās klases krosovers ADAM ROCKS.
Parīzes autoizstādē oktobrī tika laista klajā godalgotā piektās paaudzes Corsa. Šajā pašā izstādē oficiāli tika atklāta arī jaunā sporta automašīna ADAM S.
Jaunā Vivaro sērija tika laista klajā Starptautiskajā Birmingemas komerciālo transportlīdzekļi izstādē aprīlī. Tajā pašā laikā debitēja arī jaunais Movano. Septembrī IIA komerciālo transportlīdzekļu izstādē Hannoverē tika atklāts dinamiskais un daudzpusīgais Opel Vivaro Combi.
Attēls var parādīt papildu aprīkojumu.
Opel darīs visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka šīs tīmekļa vietnes saturs ir precīzs un aktuāls, tomēr neuzņemas atbildību par pretenzijām vai zaudējumiem, kas varētu rasties, paļaujoties uz tajā iekļauto informāciju. Daļa šajā tīmekļa vietnē iekļautās informācijas var būt neprecīza, jo pēc tās sagatavošanas produktos var būt veiktas izmaiņas. Daļa no aprakstītā vai attēlotā aprīkojuma var būt pieejama tikai noteiktās valstīs vai par papildu maksu. Opel patur tiesības jebkurā laikā mainīt produktu specifikācijas. Plašāka informācija par jūsu valstī aktuālajām produktu specifikācijām pieejama pie vietējā Opel dīlera.
Pateicoties sīkdatņu tehnoloģijai jūs variet vispusīgi izmantot šo tīmekļa vietni. Lūdzu apstipriniet sīkdatņu pielietošanu. Uzziniet vairāk šeit!