Skip To Content
Uzlāde

Kas Jums jāzina par elektromobiļa uzlādi?

Visu nepieciešamo informāciju par elektromobiļa uzlādi varat atrast tieši šeit!

 

Runājot par elektromobiļa lietošanu ikdienā, iespējams, vēlēsieties to uzlādēt ātrāk vai citur, nevis mājās. Un šajā gadījumā Jūs meklējat informāciju pareizajā vietā. Zemāk mēs sniegsim padomus par to, kurš kabelis vislabāk atbilst Jūsu uzlādes vajadzībām, un kurš WallBox risinājums Jums būtu vispiemērotākais. Tāpat Jūs iegūsiet informāciju par Smart WallBox un to, kā pārvaldīt ar uzlādi saistītās izmaksas. Galu galā Jūs atklāsiet, ka braukt ar elektromobili ir patīkami un jautri – un tā uzlāde ir tikpat vienkārša kā viedtālruņa uzlāde.

Piemērotākais kabelis

Jūs varat izvēlēties dažādus uzlādes veidus: no sadzīves kontaktligzdas Jūsu mājās līdz īpaši ātrai uzlādei publiskajās uzlādes stacijās.

Gatavs darbam: Jūsu sadzīves kontaktligzda

1,8 kW 

 

Uzlāde no parastās sadzīves kontaktligzdas ir vienkāršs risinājums: nav nepieciešams veikt nekādus pārbūves darbus, un atbilstošs Jūsu Opel elektromobiļa 2. režīma elektromobiļa uzlādes kabelis ir pieejams kā papildaprīkojums. Tas ir vispieejamākais risinājums, jo it visur atrodamas sadzīves kontaktligzdas.

 

Savienojamību starp elektromobili un uzlādes pieslēgvietu nodrošina tā saucamā kabeļa vadības kaste (ICCB), kas nodrošina uzlādes drošību.

 

Tomēr ņemiet vērā, ka vidējais uzlādes ātrums ir vien aptuveni 10 km autonomijas vienas uzlādes stundas laikā1. Tāpēc regulārai elektromobiļa uzlādei mēs iesakām izvēlēties kādu no mūsu WallBox uzlādes risinājumiem.

 

Šis uzlādes risinājums man ir piemērots, ja:

·     man ir nepieciešams rezerves uzlādes risinājums, piemēram, ja braucot pie drauga pa ceļam nav nevienas publiskās uzlādes stacijas u.tml.;

·     man ir uzlādējams hibrīds (PHEV), ko var pilnībā uzlādēt nakts laikā2.

 

 
Pastiprināta Green'Up® tipa kontaktligzda

3,7 kW 

 

Green'Up® tipa kontaktligzda, ko piedāvā Legrand zīmols, ir uzlabota sadzīves kontaktligzda, kas nodrošina divreiz lielāku uzlādes ātrumu (aptuveni 20 km autonomijas vienas uzlādes stundas laikā) nekā 2. režīma elektromobiļa uzlādes kabelis no parastās sadzīves kontaktligzdas.

 

Šim risinājumam nepieciešams arī cits uzlādes kabelis, lai nodrošinātu papildu veiktspēju, izmantojot šo kontaktligzdu3. Kopā tie nodrošina visaugstāko iespējamo uzlādes jaudu un garantē ātru uzlādi un drošu uzlādi bez pārkaršanas riska.

 

Šis uzlādes risinājums man ir piemērots, ja:

 • nobraukums ir krietni zem 200 km/dienā;
 • automobilis galvenokārt tiek uzlādēts ārpus mājas, piemēram, darba vietā;
 • ir uzlādējamais hibrīds (PHEV), ko var uzlādēt aptuveni 4 stundu laikā2.

 

 
Paātrinātā uzlāde: uzlāde mājās vai esot ceļā

7,4 kW / 11 kW 

 

Vēlaties ātri un ērti uzlādēt savu automobili mājās? Tad pie sienas vai pie staba piestiprināta uzlādes stacija ir piemērots risinājums Jums.

 

Opel piedāvā dažāda veida gan vienfāzes, gan trīsfāžu WallBox un Smart WallBox uzlādes risinājumus, kas būs piemēroti Jūsu automobiļa iebūvētajam lādētājam (OBC).

 

WallBox parasti tiek pārdots ar iebūvētu 3. režīma uzlādes kabeli. Tas ir tāds pats, kādu izmantot publiskajos maiņstrāvas uzlādes punktos. Iesakām padomāt arī par šāda pārnēsājamā kabeļa iegādi Jūsu ceļojumiem.

 

Šis uzlādes risinājums man ir piemērots, ja:

 • regulāri uzlādēju elektromobili mājās vai dienas laikā, esot ceļā;
 • nakts laikā vēlos pilnībā uzlādēt savu elektromobili.

 

 
Publiskā ātrā uzlāde

Šoseju malās bieži pieejami ātrās uzlādes punkti (līdzstrāvas uzlādes stacijas). Šeit 30 minūšu kafijas pauzes laikā, Corsa-e akumulatoru var uzlādēt līdz pat 80%1!

 

Līdzstrāvas uzlādes stacijās parasti ir pieejams 4. režīma uzlādes kabelis.

 

Ņemiet vērā, ka tikai pilnībā elektriskiem automobiļiem (BEV) ir pieslēgvieta līdzstrāvas (DC) uzlādei (Combined Charging System – CCS4), bet uzlādējamiem hibrīdiem (PHEV) tādas nav, jo ir zemāka akumulatora ietilpība.

 

Šis uzlādes risinājums man ir piemērots, ja:

 • nepieciešama uzlāde garākām distancēm, esot ceļā.

 

 
Piemērots visam: universālais lādētājs

1,8 kW līdz 11 kW 

 

Ar universālo lādētāju Jūs varat darīt visu: uzlādēt no sadzīves kontaktligzdas, industriālās kontaktligzdas (nepieciešama kontaktligzdas uzstādīšana) un publiskajiem maiņstrāvas lādētājiem.

 

Tas nodrošina līdz pat 11 kW uzlādes jaudu (aptuveni 60 km autonomijas vienas uzlādes stundas laikā), taču tam nepieciešama trīsfāžu kontaktligzda (CEE16). Kad tas ir pievienots sadzīves kontaktligzdai, tad tam ir tāda pati veiktspēja kā 2. režīma uzlādes kabelim.

 

Padoms: universālo lādētāju varat lietot arī uzlādei ārvalstīs.

 

Adapteri dažāda veida kontaktligzdām ir pieejami Opel+ tiešsaistes aksesuāru katalogā.

 

Šis uzlādes risinājums man ir piemērots, ja:

 • uzlādēju automobili mājās nakts laikā;
 • ikdienas braucieni parasti ir elektromobiļa autonomijas ietvaros, un pārsvarā uzlāde tiek veikta mājās;
 • universālo lādētāju atstāju mājās un lietoju kā WallBox kabeli;
 • dažkārt, kad gribas veikt lielākus attālumus, ņemu līdzi universālo lādētāju un varu veikt uzlādi, tiklīdz atrodu piemērotu pieslēgvietu;

 

vēlos vai arī man regulāri ir jāveic uzlāde, esot ceļā. Šajā gadījumā iesakām mājās izmantot WallBox uzlādes risinājumu, bet uzlādei ārpus mājas izvēlēties vieglo 3. režīma uzlādes kabeli.

 

 

1  Vērtības attiecas uz Opel Corsa-e. Uzlādes laiks jo īpaši ir atkarīgs no automobilī esošā lādētāja jaudas, uzlādes kabeļa, kā arī no izmantotās uzlādes stacijas veida un jaudas. Lai iegūtu plašāku informāciju par NDEC un WLTP mērījumu metodēm, lūdzu, sazinieties ar dīleri.

 

2 Vērtības attiecas uz Opel Grandland Hybrid4. Uzlādes laiks jo īpaši ir atkarīgs no automobilī esošā lādētāja jaudas, uzlādes kabeļa, kā arī no izmantotās uzlādes stacijas veida un jaudas. Lai iegūtu plašāku informāciju par NDEC un WLTP mērījumu metodēm, lūdzu, sazinieties ar dīleri.

 

3 Uzlabotajam sadzīves kabelim, kad tas ir pievienots parastajai sadzīves kontaktligzdai, ir tāda pati veiktspēja kā 2. režīma uzlādes kabelim.

 

4 Kombinētās uzlādes sistēmas (CCS) spraudnis ir uzlādes kabeļa 2. tipa spraudņa uzlabota versija, ar papildus 2 jaudas kontaktiem ātrākai uzlādei.

 

Uzstādiet WallBox sava elektromobiļa uzlādei

Ja Jums ir elektromobilis, tad ērtākais uzlādes risinājums uzlādei mājās ir pie sienas vai staba piestiprināta uzlādes stacija. Šie tā dēvētie WallBox lieliski sader ar elektromobili un uzlādē to ātrāk nekā parastā sadzīves kontaktligzda.

WallBox lietošana ir ļoti vienkārša, un tas jau ir gatavs lietošanai automātiskās darbības režīmā. Arī jaunākie Smart WallBox ir viegli lietojami, taču tiem ir vairāk funkciju, nekā tikai vienkāršas uzlādes nodrošināšana. Ar lietotnes palīdzību uzlāde ar Smart WallBox kļūst par īpaši pielāgojamu un pārdomātu, jo tā ļauj izmantot tādus pakalpojumus kā uzlādes atskaites, uzlādes plānošana un grafiku sagatavošana, lietotāju kontu pārvaldīšana un attālinātā apkopes veikšana.

 

Opel piedāvā dažādus WallBox un Smart WallBox veidus. Mēs noteikti palīdzēsim Jums izvēlēties to, kas vislabāk atbilst Jūsu vajadzībām, elektromobiļa iebūvētajam lādētājam, elektrības jaudas pieslēgumam un vēlamajam uzlādes ātrumam.

 

WallBox risinājumi

Vienfāzes: 3,7, 4,6 un 7,4 kW

Trīsfāžu: 11 kW

 

Ideāls risinājums Jūsu Opel elektromobilim, kas pieejams gan vienfāzes, gan trīsfāžu versijā. Protams, Jūs varat sava trīsfāžu elektromobiļa uzlādei izmanot vienfāzes WallBox, taču būs jāsamierinās ar lēnāku uzlādi. Kā ātrāku uzlādes risinājumu varam piedāvāt īpašu trīsfāžu WallBox.

 

Šis uzlādes risinājums man ir piemērots, ja:

 • regulāri veicu uzlādi mājās;
 • uzlādes papildu funkcijas nav īpaši svarīgas.

 

 
Smart WallBox risinājumi

Vienfāzes: 7,4 kW

Trīsfāžu: 11 un 22 kW

 

Ideāls risinājums tiem, kuri koplieto WallBox, vēlas sekot enerģijas patēriņam un pārvaldīt to atbilstoši dažādām vajadzībām. Iegūstiet pilnīgu kontroli, izmantojot Smart WallBox lietotni. Pieejams gan vienfāzes, gan trīsfāžu lietošanai.

 

Šis uzlādes risinājums man ir piemērots, ja:

 • vēlos papildu funkcijas, piemēram, atskaites un attālinātās apkopes veikšana;
 • WallBox ir koplietojams, un vēlos saņemt pilnu atskaiti par individuālu enerģijas patēriņu.

 

 

Uzstādīšana

Pēc tam, kad būsiet izvēlējies sev piemērotāko WallBox risinājumu, mēs varam palīdzēt Jums to uzstādīt.

Sāksim!

Iegādājieties WallBox uzlādes risinājumu pie sava dīlera un izmantojiet mūsu pieredzi, lai saņemtu vislabāko uzstādīšanas pakalpojumu un uzlādes risinājumam pielāgotu valsts atbalstu.

Opel+ uzlādes risinājumi Jūsu elektromobilim

Uzlāde? Nav problēmu! Neatkarīgi no tā, vai izmantojat elektromobili vai uzlādējamo hibrīdu, vai dodat priekšroku uzlādei mājās vai publiskā uzlādes stacijā, vai vēlaties vienkārši uzlādēt vai izmantot viedās uzlādes sniegtās priekšrocības, mēs piedāvāsim Jums labākos uzlādes risinājumus, kas būs atbilstoši tieši Jums un Jūsu vēlmēm. Jūs varat izvēlēties starp dažādiem uzlādes kabeļiem, WallBox un citiem aksesuāriem.