Skip To Content
Autonomija

Autonomijas mērīšana

Elektromobiļu autonomija iepriekš tika mērīta, izmantojot standartizēto Jauno Eiropas braukšanas cikla metodi (NDEC – New European Driving Cycle), bet kopš 2018. gada 1. septembra tā tikai aizstāta ar Pasaules mēroga saskaņoto vieglo transportlīdzekļu testa procedūru (WLTP – Worldwide Harmonized Light vehicles Test Procedure).

 

Saskaņā ar šo testa procedūru, piemēram, Corsa-e ar vienu uzlādi var nobraukt līdz 362 km. Protams, faktiskā autonomija var atšķirties gan pēc NDEC, gan WLTP vērtībām, jo jāņem vērā automobiļa lietošanas apstākļi (braukšanas stils, ātrums, pārvadājamā krava utt.), noteikta aprīkojuma (gaisa kondicionēšanas, apsildes sistēma utt.) izmantošana, riepu stāvoklis un veids, ceļa apstākļi, laika apstākļi u.tml.

 

Jaunā WLTP testa procedūra ņem vērā situācijas, kas vairāk līdzinās ikdienas lietošanai nekā NEDC standarts. Tas ļauj labāk novērtēt ikdienas enerģijas patēriņu.

 

WLTP testa procedūra ietver:

·     reālistiskāka braukšanas dinamika un ārējā temperatūra

·     garāka testa brauciens distance

·     lielāks vidējais un maksimālais ātrums

·     mazāks dīkstāves laiks

·     vairāk bremzēšanas un paātrinājuma momentu

 

Dodieties tālāk

Jūs varat izmantot pilnīgāk savu Opel elektromobili, ja zināt faktorus, kas ietekmē tā autonomiju, un zināt, kā uz tiem reaģēt.

Ātrums
Ātrums ir autonomiju visvairāk ietekmējošais faktors. Piemēram, konstanti braucot ar 130 km/h lielu ātrumu, Corsa-e autonomija samazināsies gandrīz uz pusi, salīdzinot ar WLTP vērtībām. 
Braukšanas stils
Katrā paātrinājuma reizē Jūs zaudējat enerģiju. Un ikreiz pēc straujas bremzēšanas Jums atkal nāksies paātrināties. Piemēram, Corsa-e braukšanas režīms Eco un reģeneratīvās bremzēšanas sistēma palīdz Jums ietaupīt līdz pat 15% no autonomijas. 
Termiskais komforts
Apsildes dēļ autonomija dažādos gadalaikos var atšķirties pat par 35%, jo nepieciešamā enerģija nāk tieši no akumulatora. Piemēram, Corsa-e salona termiskā iepriekšsagatavošana un dzesēšana vēl uzlādes laikā palīdz efektīvi saglabāt autonomiju un nodrošina komfortu uzreiz pēc iekāpšanas automobilī. 
* Opel Corsa-e autonomija atkarībā no aprīkojuma līmeņa ir līdz 362 km (kombinētais cikls pēc WLTP). Faktiskā autonomija var atšķirties, ņemot vērā automobiļa lietošanas apstākļus (braukšanas stils, ātrums, pārvadājamā krava utt.), noteikta aprīkojuma (gaisa kondicionēšanas, apsildes sistēma utt.) izmantošanu, riepu stāvokli un veidu, ceļa apstākļus, laika apstākļus u.c.