Skip To Content
Elektrodzinēji

Elektrība ir mobilitātes nākotne

Vai vēlaties uzzināt, kāpēc? Tāpēc ka elektrodzinēji ir klusi, efektīvi, tiem reti nepieciešama apkope un tie nodrošina braukšanu bez emisijām. Vēl viena priekšrocība ir tā, ka elektromobiļi izmanto resursus efektīvāk nekā automobiļi ar iekšdedzes dzinēju. Ja vēl paturam rātā, ka liela daļa elektroenerģijas tiek iegūta no atjaunojamiem avotiem, nav vajadzības atskatīties.

Maksimāla efektivitāte

Iespējams, ka lielākā elektrodzinēja priekšrocība ir tā augstā efektivitāte. Iekšdedzes dzinējs līdz pat trešdaļai enerģijas zaudē kā siltuma zudumus, turpretī elektromobilis braukšanai izmanto apmēram 95% no pieejamās enerģijas. Šo attiecību starp saražoto jaudu un izmantoto jaudu sauc par efektivitāti.

Kā darbojas elektrodzinējs?

Elektromobiļa dzinējs pārvērš akumulatora strāvu no akumulatora mehāniskajā enerģijā. Ar spoļu palīdzību elektriskā strāva rada rotējošu magnētisko lauku, kas savukārt liek griezties magnētiem dzinējā. No tā iegūtais vilces spēks tiek novirzīts uz automobiļa riteņiem, savukārt griešanās ātrums ir atkarīgs no strāvas plūsmas.

Izcila braukšanas dinamika

Augsta efektivitāte, zemas ekspluatācijas izmaksas, bez izmešiem - ir daudz racionālu argumentu par labu automobiļiem ar elektrodzinēju. Un arī braukšana sagādā prieku. Atšķirībā no automobiļiem ar iekšdedzes dzinēju Jums nav nepieciešams pārslēgt pārnesumus. Vienmēr un nekavējoties pieejams griezes moments piedāvā Jums pilnīgi jauna veida braukšanas pieredzi.