Skip To Content
Autonomijas palielināšana

Pārvērtiet savu elektromobili par lielas sniedzamības zvaigzni

Palielināt autonomiju ir viegli, ja zināt, kā to izdarīt. Ieviešot nelielas izmaiņas Jūsu paradumos, var paveikt lielas lietas un pārvērst Jūsu elektromobili par īpaši foršu tālsatiksmes automobili. Lai gan Jūs tomēr nevarat visu kontrolēt, Jums ir daudz iespēju kontrolēt to, cik tālu Jūs varat doties. Vai vēlaties palielināt sava elektromobiļa autonomiju? Mēs apkopojām dažus galvenos faktorus, ko ir vērts ņemt vērā.

Braukšanas stils

Divi galvenie faktori, kas ietekmē autonomiju, ir Jūsu braukšanas ātrums un paātrinājums. Formula ir šāda: dubultojot ātrumu, autonomija samazinās uz pusi. Un katru reizi, kad Jūs paātrināties, Jūs atkal izmantojat enerģiju.

 

Vienkārši veidi, kā palielināt autonomiju:

·     izvairieties no straujas bremzēšanas, ja vien to nepieprasa ārkārtas situācija uz ceļa, tāpēc, ka Jums pēc tam nāksies atkal paātrināties;

·     izslēdziet braukšanas režīmu Sport, kad Jums tas nav nepieciešams;

·     nesteidzieties, bet brauciet mērenā ātrumā un izvairieties no nevajadzīgas paātrināšanās;

·     uz šosejas mēģiniet sekot transportlīdzeklim, kas brauc vienmērīgi, piemēram, lielai kravas automašīnai vai tālsatiksmes autobusam, protams, ievērojot drošu distanci;

·     plānojot maršrutu, mēģiniet izvairīties no gariem un stāviem ceļa kāpumiem.

 

Opel Connected Services ir pieejamas arī e-pamācības, kas palīdzēs Jums kļūt par e-braukšanas profesionāli.

Papildu svars

Automobiļa svaram ir tieša ietekme uz autonomiju, tāpēc, pirms dodaties ceļā, atbrīvojaties no visa nevajadzīgā uz virsbūves vai salonā:

·     izņemiet nevajadzīgos piederumus;

·     pārliecinieties, ka uz aizmugurējā sēdekļa un bagāžas nodalījumā nav lieku priekšmetu;

jumta bagāžnieki ir lieliski piemēroti sporta piederumu pārvadāšanai, taču, ja tos nelieto, tie tikai samazina Jūsu automobiļa aerodinamiku.

Riepu spiediens

Pareizs spiediens Jūsu automobiļa riepās ir ārkārtīgi svarīgs, lai palielinātu automobiļa autonomiju. Pārāk mīkstas riepas izmanto vairāk enerģijas, nekā tas nepieciešams un ievērojami samazina autonomiju, ko varat nobraukt ar pilnībā uzlādētu akumulatoru. Tāpēc riepu spiedienu ir vērts pārbaudīt vismaz reizi mēnesī un pirms garākiem braucieniem. Ja spiediens riepās ir pārāk zems, dodieties uz tuvāko degvielas uzpildes staciju un piepumpējiet riepas līdz ieteicamajam līmenim.